Świętujemy 800-lecie Opola. Co będzie się działo?

Świętujemy 800-lecie Opola. Co będzie się działo?

Aż trudno uwierzyć, że Opole, stosunkowo mała miejscowość na terenie Dolnego Śląska obchodzi w tym roku swoje 800 urodziny. Magistrat miasta zaplanował w tym niezwykłym roku wiele różnych festynów, koncertów, wydarzeń sportowych i szeroko rozumianych eventów. Wraz z ekspertami z Event Hostel sprawdźmy jakie atrakcje czekają wszystkich odwiedzających Opole w 2017 roku.

Symboliczna lokacja miasta

Opolski rynek stanie się miejscem ponownej, tym razem jednak symbolicznej lokacji miasta. W tym celu przybędzie tu sam.. książę Kazimierz I, który ponownie dokona lokacji miasta na prawie niemieckim. Warto zaznaczyć, że w tym dniu zostanie zaprezentowany dokument, który jest kopią dokumentu lokacyjnego sprzed 800 lat. Według historyków, tak właśnie ów dokument mógł wyglądać.

Osiem koncertów na osiem wieków

Swoje 800 lecie Opole będzie świętować również bardzo… koncertowo. W 2017 roku zaplanowano aż 8 koncertów, z których każdy zaprezentuje 8 różnych gatunków muzycznych z różnych okresów istnienia miasta. Będzie można posłuchać muzyki renesansowej, średniowiecznej itd.

Bal charytatywny

Jeśli Wasza wycieczka do Opola będzie mieć miejsce w lutym, pewnie trafią Państwo na wielki Bal Charytatywny. Na wspomnianym Balu ma pojawić się aż 350 gości. Wśród nich będą honorowi obywatele Opola i osoby zasłużone dla istnienia tego pięknego miasta.

W imieniu św. Wojciecha

W ramach świętowania 800-lecia Opola, jeden z dni będzie poświęcony św Wojciechowi – patronowi miasta. Podczas uroczystych wydarzeń związanych z jego osobą, będzie można między innymi zobaczyć przepiękny spektakl, poświęcony jego osobie.

Po więcej informacji na temat uroczystości 800-lecia miasta zapraszamy do Magistratu, a wizyta u fryzjera w Opolu to podstawa do załatwienia przed planowanymi odwiedzinami stolicy województwa opolskiego. Pamiętajmy, że człowiek porządnie uczesany, to człowiek gotowy do działania od samego rana :).