Różne typy szczotek do włosów

Różne typy szczotek do włosów

Wiosna 2017 to czas kiedy warto zadbać o piękno i zdrowie swoich włosów.  Oprócz takich kwestii jak umiejętnie przeprowadzane mycie włosów oraz dobrze dobrane kosmetyki czy szampony bardzo ważnym punktem w pielęgnacji włosów jest odpowiedni dobór szczotki. Warto przyjrzeć się jakie rodzaje szczotek do włosów można znaleźć w sklepach – podpowiada fryzjer Warszawa.  

Szczotki okrągłe

Szczotka do włosów okrągła nadaje się doskonale dla pań posiadających gęste włosy. Ma na celu układanie loków lub fal. Może być wykonana z włosia naturalnego czy sztucznego. Ważna jest średnica tego typu szczotki – im jest większa tym grubsze mogą być loki. Dobrym wyborem może być szczotka wykonana z ceramiki, która dłużej utrzymuje ciepło wytwarzane przez suszarkę do włosów i np. zapobiega elektryzowaniu się włosów.  Wśród szczotek okrągłych wyróżnić można takie, które posiadają klasyczny drewniany uchwyt (do układania krótkich włosów), metalowe z drewnianym uchwytem (do włosów twardych i sztywnych) czy np. eliptyczne, grube (dla włosów grubych i gęstych).

Szczotki płaskie

Znajdują zastosowanie w wygładzaniu i rozczesywaniu włosów wszelkiego typu. Wykonane są zarówno z plastiku, jak i drewna czy materiału ceramicznego. Ich włosie może być zrobione z tworzyw sztucznych (np. nylonowych) lub naturalnych (np. włosie dzika). Ciekawe są np. szczotki płaskie jonowe, posiadające właściwości antystatyczne  i zamykające łuskę włosa.

Szczotki podłużne

Są przeznaczone dla pań obdarzonych długimi i plączącymi się włosami. Używane są do wygładzania fryzury podczas suszenia suszarką. Posiadają włosie umieszczone w miękkiej poduszeczce, co wpływa na dopasowanie do kształtu głowy.

Półokrągłe szczotki

Stosowane wymiennie z okrągłymi. Służą do podwinięcia lub wywinięcia włosów. Przy pomocy włosia osadzonego w poduszeczce masują równie skórę głowy podczas czesania.

Interesuje Cię fryzjerstwo? Zajrzyj tutaj: https://www.berendowicz-kublin.pl/salon-fryzjerski-warszawa-zlota/.