Oranżerie w Twoim domu

Oranżerie w Twoim domu

Jeśli zastanawiacie się nad zaprojektowaniem swojego ogrodu to wybór oranżerii jest świetnym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Aluminiowa, solidna konstrukcja zapewnia odpowiednią jakość oranżerii. Jest to dość kosztowne przedsięwzięcie, ale na prawdę warto – tłumaczą eksperci z Investdom.pl. Szczególnie podczas miesięcy zimowych oranżeria może spełniać funkcję rozrywkową dla całej rodziny.

Wybór miejsca na Oranżerie

Idealnym miejscem na oranżerie jest strona południowa lub południowo zachodnia. Usytuowanie względem stron świata ma spore znaczenie w kontekście ewentualnych dodatkowych kosztów. Strona północna nie jest spisana na straty – zapobiega wychładzaniu ściany. Podczas wyboru miejsca najważniejsze jest jednak to, aby ładnie wkomponować oranżerie w część mieszkalną. Jeśli już zdecydowaliśmy gdzie umiejscowimy naszą oranżerie to musimy przemyśleć jej wymiary. Będzie to miało wpływ na wybór materiałów, akcesoriów co przekłada się na funkcjonalność naszego ogrodu. Czasami ciężko jest samemu określić odpowiednie wymiary dlatego najlepiej w tej sprawie poradzić się specjalistów.

Jakie rośliny wybrać?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na zimowy ogród to warto przemyśleć jak go zagospodarujemy. Możliwości jest bardzo wiele i tutaj też możemy liczyć na pomoc osób które zajmują się tym na co dzień, np. firmy oferujące działki pod zabudowę i domy Brzeg. Kapitalną kwestią jest fakt, że dzięki oranżerii mamy szansę na uprawę roślin, których w normalnych polskich warunkach nie wyhodowalibyśmy. Mam tutaj na myśli rośliny egzotyczne takie jak: Palmy, bambusy, agawa czy juki. Cytrusy: mandarynka, kiwi, cytryna czy marakuje. Możliwości jest bardzo wiele efekt naszych prac będzie na pewno długo nas cieszył.

Relaks w ogrodzie

W naszym egzotycznym ogródku możemy wygodnie usiąść na leżaku, wypić herbatę i zaczytać się w naszej ulubionej książce. Takie pomieszczenie jest wielofunkcyjne i daję nam możliwość realizowania swojego ogrodowego zacięcia, ale także jest świetnym miejscem rekreacyjnym i wypoczynkowym. Z powodzeniem możemy zaprosić naszych przyjaciół, usiąść przy stole pośród naszych roślin i spędzić miły wieczór. Kontakt z przyrodą podczas towarzyskich spotkań w zimie? Na pewno szybko przyzwyczaicie się do tego luksusu.