Szklarnie przydomowe z poliwęglanu

szklarnie przydomowe, szklarnie ogrodowe, oranżerie

Szklarnie przydomowe z poliwęglanu to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcecie zapewnić sobie zdrową sałatę już od wczesnej wiosny, dorodne pomidory, smakowite papryki oraz piękne kwiaty stworzone wyłącznie na naturalnych nawozach – polecają eksperci z Investdom.pl. Nieprawdą jest zatem twierdzenie, że soczyście zielone warzywa i naturalnie pachnące pomidory możemy znaleźć wyłącznie w sklepach i to po bardzo wysokich cenach. Wręcz przeciwnie – teraz te wszystkie dobroci są niemalże na wyciągnięcie naszej ręki? Mając szklarnie przydomowe lub szklarnie ogrodowe, jesteśmy w stanie zapewnić sobie codziennie świeżą porcję tychże nowalijek i udogodnień. Warto też zauważyć, że do lamusa przechodzi już obowiązujące jeszcze kilkanaście lat temu przekonanie o tym, że szklarnie ogrodowe lub szklarnie przydomowe to inwestycja niezwykle droga, pracochłonna i zajmująca dużo miejsca na naszym terenie.

W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, dlaczego warto zainwestować w szklarnie przydomowe z poliwęglanu. Mamy nadzieję, że niniejszy tekst zainspiruje Was do budowy swojej indywidualnej konstrukcji!

Jakie korzyści dają nam szklarnie przydomowe z poliwęglanu?

  • szybki wzrost roślinpoliwęglan stosowany na pokrycie szklarni ma przepuszczalność światła na poziomie ponad 90%, jednocześnie zapewniając lepszą izolację termiczną. Co więcej, szklarnie przydomowe wykonane z tego materiału zapewniają nawet 5-krotnie lepszą izolację cieplną w porównaniu do szklarni pokrytych szkłem. Jakie jest efekt tych zalet? Rośliny są lepiej chronione przed zimnem i przez to zdrowiej i szybciej rosną. A czy nie na tym właśnie nam najbardziej będzie zależeć?
  • eksploatacja – ze względu na swą lekką i prostą konstrukcję, szklarnie przydomowe z poliwęglanu możemy postawić sami, ograniczając tym samym koszty samego montażu. Co więcej, tego typu szklarnie są odporne na podmuchy wiatru czy obfite opady śniegu. Nie zmieniają także swoich właściwości w zakresie temperatury od -50 do +50°C, dzięki czemu nie jest konieczny ich demontaż na okres zimy.
  • bezpieczeństwo – poliwęglan to tworzywo sztuczne, a zatem nietłukące, co w znaczący sposób zwiększa bezpieczeństwo podczas przebywania w szklarni. Nie można też zapominać, że szklarnie przydomowe z poliwęglanu zatrzymują szkodliwe promieniowanie UV, co jest niezwykle zdrowe zarówno dla nas – ludzi, jak i dla uprawianych roślin.
  • proste zmianowanie – oznacza ono wymóg corocznego sadzenia określonych rodzajów roślin w innych miejscach. Wymagania takie mają chociażby pomidory czy papryka. Dzięki takiemu zabiegowi uprawy nie atakują szkodniki i choroby, które przetrwały okres zimy. Szklarnie przydomowe z poliwęglanu, są lekkie, dlatego możemy je łatwo i szybko przestawić na nowe miejsce, dzięki temu zmianowanie jest w praktyce niezwykle proste.

Widzicie zatem, że inwestycja w szklarnie przydomowe z poliwęglanu to istny strzał w dziesiątkę. Co więcej, nowoczesna konstrukcja szklarni prezentuje się bardzo efektownie. Estetyczne szklarnie przydomowe doskonale wkomponują się w każdy ogród (zobacz też nasz artykuł opisujący domy Brzeg, gdzie znajdziemy idealne działki pod zabudowę.). A czy Wy już wybraliście idealne miejsce na swoją szklarnie?