Oranżerie domowe – zobacz, dlaczego jest to dobry pomysł!

Oranżerie domowe – zobacz, dlaczego jest to dobry pomysł!

Oranżerie domowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem w polskich domach. Odkąd skończyły się laty komuny i każdy ma prawo decydowania, jak ma wyglądać jego dom, ludzie mogą spokojnie myśleć nad różnymi dodatkami cieszącymi oko, a będącymi jednocześnie niezwykle praktycznymi – tłumaczą specjaliści z Investdom.pl.

Oranżerie – kiedy budować?

Jedni decydują się ten ruch od razu, zanim jeszcze cały dom powstanie. Jest to najlepsze wyjście, gdyż wtedy całość jest pięknie wkomponowana i nie generuje to dodatkowych kosztów związanych z koniecznością przebudowy części domu. Jednak mimo wszystko, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobudować nową oranżerię do stojącego już domu. Może być to jedynie ciut droższe, właśnie przez konieczność modyfikacji niektórych elementów, które już stoją. Jednak jeśli chodzi o samą konstrukcję i sposób budowania, to wszystko dalej jest możliwe!

Jak duże?

To już całkowicie zależy od posiadanego ogródka. Niektóre ogrody zimowe są wielkości małego tarasu lub nawet balkonu. Dlatego niezależnie, czy nasze podwórko jest duże, czy małe. Wszystko zależy, jakie ma mieć przeznaczenie nasz ogródek zimowy. Czy chcemy tam hodować jedynie rośliny? Czy może trzeba wyznaczyć miejsce na stół i krzesła, aby można było tam robić imprezy?

W którym miejscu?

Najlepszy wybór to postawić oranżerie w miejscu nasłonecznionym, aby pomieszczenie łapało możliwie jak najwięcej promieni słonecznych. Tutaj wystarczy zwykła obserwacja otoczenia i zwrócenie uwagi, na wschód i zachód słońca. Warto też zawczasu skontaktować się doradcami, którzy podpowiedzą nam i posłużą nam swoim doświadczeniem. Szczególnie polecamy oferty proponujące domy Brzeg, gdzie zdobędziemy odpowiednią działkę pod budowę własnych oranżerii.